آلفردو جیمز «اَل» پاچینو (به انگلیسی: Al Pacino)‏ (زادهٔ ۲۵ آوریل ۱۹۴۰) هنرپیشه آمریکایی و از برندگان جایزه اسکار است. یکی از بازیگران برجسته سینمای معاصر که در کنار رابرت دنیرو ،جک نیکلسون و داستین هافمن به عنوان بزرگان بازیگری در سینمای مدرن شناخته می شوند. (بیوگرافی آلپاچینو)

زندگی نامه آلپاچینو

آلفردو جیمز پاچینو در نیویورک متولد گردید و پدرش سالواتور پاچینو (زاده شهر کورلئونه) کارمند شرکت بیمه و مادرش رز پاچینو (دارای تبار آمریکایی-ایتالیایی) خانه‌دار بود. والدین او هنگام کودکی او از هم جدا شدند. پدربزرگ و مادربزرگ او در اصل اهل سیسیل بودند.

وی در دوران جوانی و در حالی که بیش از ۲۲ سال از زندگی‌اش نمی‌گذشت، مادرش را از دست داد. پاچینو پیش از مرگ مادرش، زندگی چندان لذت‌بخشی را پشت سر نگذاشته بود و چون والدینش خیلی زود از هم جدا شده بودند، مجبور شد به همراه مادرش به خانه پدربزرگش نقل مکان کرده و در آن‌جا اقامت کند.

بازیگری

دهه ۱۹۷۰

ورود او به عرصهٔ بازیگری را باید سال ۱۹۶۹ دانست. پاچینو در این سال در فیلم ناتالی و من ساخته فرد کو بازی کرد و دو سال پس از آن نیز در فیلموحشت در نیدل پارک به نقش یک معتاد به هروئین بازی قابل قبولی ایفا نمود.اما بی شک نقطه تحول زندگی آل پاچینو زمانی بود که فرانسیس فورد کاپولا تصمیم به ساخت یکی از شاهکارهای تاریخ سینما یعنی فیلم پدرخوانده گرفت و نقش «مایکل کورلئونه» کوچک ترین پسر سالار دنیای تبه کاران دون ویتو کورلئونه با بازی مارلون براندو را به او واگذار کرد. در ابتدا کاپولا جک نیکلسون را برای ایفای نقش در پدر خوانده انتخاب کرد اما نیکلسون این پیشنهاد را رد کرد چراکه به گفته خودش نقش یک ایتالیایی را باید یک ایتالیایی بازی کند و با این کار ناخواسته بزرگترین شانس زندگی پاچینو را به او بخشید.پاچینو برای این فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد که به آن نرسید. در سال ۱۹۷۳ او در فیلم‌های مترسک و سرپیکو بازی کرد. در فیلم مترسک ساخته جری شاتزبرگ وی در کنار بازیگر برجسته سینما جین هاکمن ، نقش آدمی سرگشته را ایفا نمود. این فیلم علی رغم بردن نخل طلای کن ، در آمریکا با نقدهای مثبتی مواجه نشد. اما بی شک مهم ترین دستاورد پاچینو در این سال حضور در فیلم سرپیکو ساخته سیدنی لومت بود که وی توانست در این فیلم جایزهٔ گلدن گلوب نقش اول مرد و نامزدی اسکار را از آن خود کند. (بیوگرافی آلپاچینو)

تابلو شاسی آلپاچینو

از دیگر بازی‌های چشمگیر پاچینو می‌توان به حضورش در فیلم‌های پدرخوانده ۲ (۱۹۷۴) ساخته تحسین برانگیز فرانسیس فورد کاپولا ، بعد از ظهر سگی (۱۹۷۵) به کارگردانی سیدنی لومت و فیلم و عدالت برای همه (۱۹۷۹) اشاره کرد. بازی آل پاچینو در پدرخوانده ۲ چنان تحسین برانگیز بود کهمجله نیوزویک شخصیت مایکل کورلئونه را به عنوان بزرگترین نقش آفرینی یک بازیگر به نقش یک شخصیت سنگدل در تاریخ سینما عنوان کرد وبنیاد فیلم آمریکا نیز در سال ۲۰۰۳ ، این نقش را به عنوان یازدهمین شخصیت رذل (ویلاین) تاریخ سینما انتخاب کرد. پاچینو برای بازی در همه این فیلم‌ها نامزد اسکار شد ولی بدان دست نیافت. او می‌گوید:

«من برای اسکار بازی نمی‌کنم، چون بازیگری عشق من است، عشقی که هرگز نمی‌توانم رهایش کنم»

او برای بازی در فیلم‌هایی چون کرامر علیه کرامر (۱۹۷۹)، اینک آخرالزمان و متولد چهارم ژوئیه (۱۹۸۹) دعوت شد ولی او این پیشنهادها را قبول نکرد. هنگامی که کاپولا برای فیلم اینک آخرالزمان او را دعوت کرد، پاچینو در یک جمله پاسخ منفی به او داد: «من با تو به جنگ نخواهم آمد».

بیوگرافی آلپاچینو

دهه ۱۹۸۰

دهه ی ۸۰ برای پاچینو چندان خوشایند نبود و وی در کارهای ضعیفی چون انقلاب (۱۹۸۵) ساخته هیو هادسون و نویسنده ، نویسنده (۱۹۸۲) ایفای نقش کرد ولی بی شک مهم ترین دستاورد پاچینو در این دهه ، حضور در فیلم صورت زخمی (۱۹۸۳) به نقش تونی مونتانا ساخته برایان دی پالما بود که بعد ها به یک فیلم بسیار محبوب بدل شد.

دهه ۱۹۹۰

دههٔ ۱۹۹۰ را برای باید دههٔ نوینی برای پاچینو دانست، زیرا او که پس از بازی در فیلم انقلاب (۱۹۸۵) برای چهار سال از سینما دور مانده بود. در فیلم دریای عشق (۱۹۸۹) بار دیگر خوش درخشید. از فیلم‌های معروف او در این دهه می‌توان به دیک تریسی، پدرخوانده ۳ (۱۹۹۰)، فرانکی و جانی(۱۹۹۱)، گلن گری گلن راس (۱۹۹۲)، راه کارلیتو (۱۹۹۳)، مخمصه (۱۹۹۵)، تالار شهر (۱۹۹۶)، وکیل مدافع شیطان (۱۹۹۷) ، دنی براسکو (۱۹۹۷) وخودی (فیلم) (۱۹۹۹) اشاره کرد. اما بی شک بهترین نقش آفرینی وی در این دهه، حضور او در فیلم بوی خوش زن در سال ۱۹۹۲ است که جایزه اسکار را برایش به ارمغان آورد. او در این فیلم ایفاگر نقش مرد نابینایی بود که عشق به همنوع را به بهترین شکل ممکن بیان می‌کند. علاوه بر جایزهٔ اسکار، جایزه گلدن گلاب نیز برای این فیلم از سوی منتقدان، به او اعطا شد. راجر ایبرت منتقد برجسته سینما این نقش آفرینی پاچینو را یکی از بهترین و پر مخاطره ترین کارهای زندگی وی توصیف می کند.[۱] در سال ۱۹۹۶ از سوی انجمن گوتام جایزه ویژهٔ یک عمر فعالیت هنری نصیبش شد و پیش از آن نیز از سوی فستیوال بین‌المللی فیلم سن سباستین اسپانیا، جایزه مشابهی به او اهدا شد. (بیوگرافی آلپاچینو)

تابلو آلپاچینو

سال ۲۰۰۰ به بعد

او در سال ۲۰۰۲ در فیلم بی خوابی ساخته کریستوفر نولان ایفای نقش کرد. پاچینو در سال ٢٠٠٣ با حضور در دو اپیزود سریال فرشتگان در آمریکاساخته مایک نیکولز توانست اکثرجوایز معتبر تلویزیونی را بدست آورد وی یک سال بعد در فیلم شکسپیری تاجر ونیزی بازی قابل قبولی را به نقششایلاک ایفا نمود. اما پس از این فیلم روند کاری پاچینو در عالم سینما به صورت نزولی طی شده و کارهای وی کم تر مورد توجه منتقدان قرار گرفته است. حضور در فیلم تلویزیونی تو جک را نمی شناسی ساخته بری لوینسون شاید آخرین دستاورد مهم پاچینو در دنیای بازیگری باشد که وی توانست همه جوایز تلویزیونی از جمله امی و گلدن گلاب را بدست آورد. پاچینو در سال ٢٠٠٧ جایزه یک عمر دستاورد بنیاد فیلم آمریکا را نیز دریافت نمود.

بهترین بازی های آلپاچینو

سبک بازی

پاچینو در بازیگری دارای سبک ویژه‌ای است و به واقع سرشار از استعداد است و به خوبی می‌تواند ایفاگر هر نقشی باشد. نکتهٔ برجسته در بیشتر بازیهای او این است که مخاطب را با خود همراه می‌سازد. صدای گرم و دلنشین او در بازی به پاچینو کمک فراوانی می‌کند، گویی اعضای بدنش همه هنگام بازی واقعاً بازیگر هستند. (بیوگرافی آلپاچینو)

کمتر بازیگری در سینمای جهان می‌توان سراغ گرفت که نظیر پاچینو قدرت بازی با چشم را داشته باشد. چشمان پاچینو قدرت صحبت کردن با مخاطب را دارد و می‌توان برق خاصی را در دیدگان وی احساس کرد. این یکی از امتیازات منحصربه‌فرد او است و فیلم پدرخوانده ۲ اوج بازی وی با چشمهایش به شمار می‌رود. قدرت و تأثیر نگاه او صحنه‌های جاودانه‌ای را در تاریخ سینمای جهان خلق کرده‌است. به‌عنوان مثال بازی استثنایی او در سکانس مرگ سولاتسو و پلیس خیانت کار در فیلم پدر خوانده ۱، استعداد بی نظیرش را به نمایش می‌گذارد.در فیلم بوی خوش زن شاهد یک شاهکار در عرصه بازیگری هستیم.نقشی که از آن به عنوان یکی از بیادماندنی ترین نقش های وی در سینما یاد میشود.آل پاچینو همواره مورد ستایش منتقدین و مخاطبین قرار دارد و اکثر نقش هایش از زیباترین و ماندگارترین های تاریخ سینماست.

در میان ستاره‌های هالیوود، بازیگران انگشت‌شماری چون مارلون براندو را می‌توان یافت که صدایی مانند او داشته باشند.

35 دیدگاه برای “بیوگرافی آلپاچینو، اسطوره ی سینمای جهان”

 1. Wow, incredible blog format! How long have you ever
  been blogging for? you make running a blog glance easy. The total glance of your site is great, let alone the content material!

  You can see similar here sklep internetowy

 2. Wow, wonderful blog layout! How lengthy have you been blogging for?
  you made blogging look easy. The total look of your web site is magnificent, let alone the content!
  You can see similar here ecommerce

 3. Wow, incredible blog format! How long have you been blogging for?
  you made running a blog look easy. The entire look of your web site is excellent, as smartly as the content material!
  You can see similar here dobry sklep

 4. Wow, incredible weblog layout! How lengthy have you been blogging for?
  you made running a blog glance easy. The total glance of your website is fantastic, let alone
  the content material! You can see similar here e-commerce

 5. Wow, amazing blog format! How long have you been blogging for?
  you make running a blog look easy. The entire glance of your
  website is magnificent, let alone the content material!
  You can see similar here sklep online

 6. Wow, fantastic blog structure! How lengthy have you
  been blogging for? you made running a blog look easy.
  The entire look of your web site is great, as smartly as the content material!
  You can see similar here sklep internetowy

 7. Wow, incredible blog layout! How long have you been blogging for?

  you make running a blog look easy. The entire look of your site is
  magnificent, let alone the content! You can see
  similar here dobry sklep

 8. Wow, awesome weblog structure! How lengthy have you ever
  been blogging for? you made blogging look easy. The
  overall look of your website is fantastic, let alone the content material!
  You can see similar here najlepszy sklep

 9. Wow, superb blog structure! How lengthy have you ever been running a blog for?
  you made running a blog look easy. The full glance of your website is magnificent, as smartly as the content material!
  You can see similar here ecommerce

 10. Wow, fantastic weblog structure! How long have you ever been running a blog for?
  you made blogging look easy. The whole glance of your site is excellent, let alone
  the content material! You can see similar here dobry sklep

 11. Wow, superb blog format! How lengthy have you ever
  been blogging for? you make blogging glance easy. The
  overall glance of your web site is wonderful, let alone the content!
  You can see similar here sklep online

 12. Wow, amazing blog layout! How lengthy have you been blogging for?
  you make blogging look easy. The overall look of your site
  is excellent, as smartly as the content material! You can see similar here sklep online

 13. Wow, fantastic blog layout! How lengthy have you been running a blog for?

  you made blogging glance easy. The entire glance of
  your website is fantastic, as smartly as the content!
  You can see similar here najlepszy sklep

 14. Wow, awesome blog format! How lengthy have you ever been blogging for?

  you make blogging glance easy. The total look of your website
  is excellent, as well as the content! You can see similar here dobry sklep

 15. Wow, amazing blog structure! How long have you been running a blog for?
  you make running a blog look easy. The total look of
  your website is great, as smartly as the content!
  You can see similar here dobry sklep

 16. Wow, awesome blog format! How lengthy have you ever been blogging for?
  you made running a blog glance easy. The whole glance of your site is excellent, let alone the content!
  You can see similar here dobry sklep

 17. Wow, amazing blog structure! How lengthy have you been blogging for?
  you make running a blog look easy. The whole look of your web site
  is great, as neatly as the content! You can see similar here e-commerce

 18. Wow, superb blog format! How lengthy have you been running a blog for?
  you made blogging look easy. The overall glance of your site is excellent,
  let alone the content! You can see similar here e-commerce

 19. Wow, awesome weblog layout! How long have you been running
  a blog for? you make running a blog look easy.
  The full look of your website is fantastic, as neatly as
  the content! You can see similar here ecommerce

 20. Wow, awesome weblog format! How lengthy have you ever been blogging
  for? you make blogging glance easy. The entire glance
  of your website is excellent, let alone the content material!
  You can see similar here najlepszy sklep

 21. Wow, wonderful blog format! How lengthy have you been running
  a blog for? you make running a blog glance easy. The whole look of your site is excellent, as neatly
  as the content! You can see similar here najlepszy sklep

 22. Wow, fantastic blog format! How long have you been running a blog for?

  you made running a blog glance easy. The whole glance of your site is fantastic, as smartly
  as the content material! You can see similar here sklep online

 23. Wow, superb weblog format! How long have you been running a
  blog for? you make running a blog look easy. The entire look of your
  site is great, let alone the content material! You can see similar here dobry sklep

 24. Wow, amazing weblog structure! How long have you been blogging for?
  you make running a blog glance easy. The whole look of your web site is wonderful, as smartly as the
  content! You can see similar here sklep online

 25. Wow, superb blog layout! How long have you been blogging for?
  you make running a blog look easy. The entire glance
  of your site is magnificent, as neatly as the content!
  You can see similar here najlepszy sklep

 26. Wow, marvelous blog layout! How long have you
  ever been running a blog for? you made blogging glance easy.
  The overall look of your web site is excellent, let alone the content!

  You can see similar here najlepszy sklep

 27. Wow, amazing blog structure! How long have you ever been running a blog for?

  you made blogging glance easy. The overall look of your website is
  excellent, let alone the content! You can see
  similar here sklep internetowy

 28. Wow, amazing blog structure! How lengthy have
  you ever been running a blog for? you made running a blog glance easy.
  The entire look of your web site is wonderful, let alone the content
  material! You can see similar here dobry sklep

 29. Wow, superb blog format! How long have you been running a blog for?
  you make running a blog look easy. The overall glance
  of your web site is excellent, as smartly as the content!

  You can see similar here dobry sklep

 30. Wow, fantastic blog layout! How long have you ever been running a blog for?

  you made blogging glance easy. The total look of your web site is fantastic,
  as well as the content material! You can see similar here
  e-commerce

 31. Wow, superb weblog structure! How lengthy have you ever
  been blogging for? you made running a blog glance
  easy. The full glance of your site is great, as well as the content!

  You can see similar here sklep online

 32. Wow, wonderful blog structure! How long have you been running a blog for?

  you made running a blog glance easy. The whole look of your web site is fantastic, let alone the content material!
  You can see similar here najlepszy sklep

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درحال بارگذاری ...
پشتیبانی از طریق واتساپ